A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту
Трибухівської сільської ради

День Батька!

Дата: 20.06.2020 20:29
Кількість переглядів: 170

      Вперше День батька відсвяткували в США (місто Спокан, штат Вашингтон) 19 червня 1910 року.

      Під час служби в церкві, присвяченої Дню матері, жінка на ім’я Сонора Додд (Смарт) подумала про свого батька – Вільяма Смарта, який після смерті дружини сам виховував Сонору і ще 5-х дітей.

      На знак поваги та любові до свого батька, жінка звернулась до місцевої влади з пропозицією запровадити нове свято для всіх татусів Америки. Було прийнято рішення відзначати його в День народження Вільяма Смарта – 5 червня, проте підготовка затягнулася і вперше День батька відсвяткували 19 червня 1910 року.

      Згодом ідею підтримали інші штати, але загальнонаціональним це свято стало на кілька десятків років пізніше.  В 1966 році президент Ліндон Джонсон підписав прокламацію, офіційно оголосивши третю неділю червня Днем батька. Однак Конгресмени ще довгий час не наважувалися на офіційну установу свята. День батька офіційно узаконений президентом США Річардом Ніксоном в 1972 році.

      З часом інші країни також почали долучатися до свята. На сьогоднішній день понад 40 країн світу щорічно вшановують чоловіка-батька. Більшість із них, як і Сполучені Штати, в третю неділю червня. Окремі країни відзначають в інші дати. Наприклад, сусідня Польща – 23 червня; Італія, Іспанія, Португалія – 19 березня, а от у Південній Кореї 8 травня – спільне свято матерів та батьків.

      До 2019 року День батька не мав офіційного статусу в Україні.

Але 8 травня 2019 року Кабінет Міністрів України схвалив проект указу президента про встановлення Дня батька, який щорічно відзначатиметься в третю неділю червня, як і в більшості країн світу!

Цього року свято випадає на 21 червня.

      У житті кожного з нас батько відіграє важливу роль, будучи гарантом захисту, мудрим порадником і другом.

Вітаємо всіх чоловіків, хто носить це почесне звання -  БАТЬКО!

Бажаємо Вам родинного благополуччя,

гордості за своїх дітей, міцного здоров'я і терпіння!

Нехай у Вашому житті не буде похмурих днів!

Нехай всі кого Ви любите завжди будуть поруч!
 

      Бути хорошим батьком – найбільш відповідальна і потрібна місія для чоловіка. Стати прикладом для сина і добрим чарівником для дочки. Навчити, розповісти, пояснити і зробити все це з любов’ю і терпінням — таке може тільки тато!

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень