Відділ освіти, культури, молоді та спорту Трибухівської сільської ради

Мовознавчий турнір "Мова єднає усіх"

МОВОЗНАВЧИЙ ТУРНІР

"МОВА ЄДНАЄ УСІХ"

 

Моя ти пісне калинова,
Моя ти зіронько свята!
Живи, цвіти, вкраїнська мово,
Зціляй і душу, і вуста.  

Своєю паростю гінкою
Вростай у різнобарв'я мов,
Буди всесильною рукою
В серцях і ніжність, і любов!

            Щорічно, 21-го лютого, ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Цей день нагадує людям про те, як важливо любити і берегти рідну мову, бо вона є найціннішим та найбільшим скарбом кожного народу. Із тисяч мов, які існують на планеті, найдорожчою для кожного є його рідна мова. Мову не вигадаєш, не витвориш за рік чи два. Вона твориться віками, тисячоліттями. І творить її весь народ. Мудро чинить той народ, який вчиться рідної мови у дідів-прадідів, розмовляє нею, пише, співає, думає.


           Щоб розширити знання про красу і багатство української мови, пробудити почуття національної гідності, виховувати любов до рідної мови 25 лютого 2021 року у приміщенні Трибухівського СБК - Качур Марія Іванівна – директор СБК та працівники Трибухівської СПШБ - Бега Мар’яна Володимирівна і Березніцька Ірина Йосипівна, які водночас і виконували роль ведучих, запросили учнів 6 класу Пишківської ЗОШ І-ІІ ступенів, вчитель української мови – Слободян Наталія Іванівна та учнів 6-б класу Трибухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вчитель української мови – Нетреб’як Ярослава Ярославівна на мовознавчий турнір «Мова єднає усіх».

 

 

Метою заходу було:
- донести до учнів красу і багатство української мови;
- формувати відчуття краси рідної мови;
- розвивати мовленнєві здібності учнів;
- збагачувати словниковий запас;
- виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

       Учасники турніру, за допомогою завдань, загадок, віршів та  пісень про рідну мову, демонстрували свої знання та щиру любов до рідної мови.

 

 

 

 

       Оцінювало учасників турніру вельмишановне журі у складі:

     - Олени БУБНІВ;

     - Орести КАТЕРИНЧУК;

     - Лесі ОЛЕКСЮК;

     - Надії КАНАК;

     - Романії БЛАЖЕНКО.

 

     В ході заходу Качур Марія Іванівна ознайомила учнів із статтями закону про мову, який вступив у дію з 16 січня 2021 року.

 

      Переможцями турніру стали учні 6-б класу Трибухівської ЗОШ, проте обидві команди  продемонстрували  свою ерудицію, довели, що люблять рідну мову всім серцем.

 

 

 

     На завершення турніру, учасники отримали солодкі подарунки.

 

          Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

      Ми переконані, що немає жодного справжнього українця, який би не був зачарований мелодійністю, душевністю нашої мови.

 

 « повернутися до списку новин